Świadomy Pacjent

Twój przewodnik po nowoczesnych metodach leczenia

Tu znajdziesz interesujące Cie tematy w każdej dziedzinie zdrowia, medycyny oraz odżywiania. Opisujemy innowacyjne metody leczenia poszczególnych chorób i kierujemy do lekarzy którzy stosują je w swoich gabinetach. Lubiący być na czasie z nowinkami ze świata medycyny również sie nie zawiodą – na naszym blogu regularnie publikujemy doniesienia o przełomowych badaniach, nowych dietach czy zdrowym stylu życia.
ilustracja do artykułu Sprawdzone sposoby na swędzenie po ugryzieniu komara!

Ugryzł nas komar, a na skórze w punkcie ugryzienia wyskoczył swędzący bąbel. Co zrobić aby załagodzić nieprzyjemne uczucie swędzenia? Jest na to kilka prostych sposobów.

02.06.2021
0
ilustracja do artykułu Jesteś w ciąży? Zbadaj tarczycę!

Nieleczona niedoczynność tarczycy w ciąży powoduje negatywne skutki. U kobiet starających się o dziecko może to być niepłodność, natomiast u ciężarnych - odklejenie łożyska, nadciśnienie ciążowe, a nawet poronienia.

12.05.2021
0
ilustracja do artykułu Twoje oczy też lubią odpoczynek.

Zmysłu wzroku używamy przez większość dnia, jednak część z nas pomija codzienne dbanie o niego.

23.04.2021
1
ilustracja do artykułu Mężczyźni a kryzys wieku średniego.

Kryzys wieku średniego to kolejny etap w życiu prawie każdego mężczyzny. Objawia się m.in. zrezygnowaniem, poczuciem przygnębienia, złością, depresją czy monotonią w związku.

31.07.2017
0
ilustracja do artykułu Łupież – przyczyny i leczenie.

Łupież jest wstydliwa oraz kłopotliwą dolegliwością i niestety dotyka wielu z nas. Jego skutki czyli białe płatki są zauważalne na prawie każdym kolorze ubrań zwłaszcza na tych czarnych.

28.07.2017
0
ilustracja do artykułu Czy wiesz czy jest Cytomegalia?

Jest jedną z najpowszechniejszych wśród ludzi chorób. W jaki sposób można się nią zarazić i jak stwierdzić jej obecność? – Wyjaśniamy w tym artykule

19.07.2017
0
ilustracja do artykułu Migrena – czym jest i jak ją rozpoznać?

Masz częste i silne bóle głowy? To może być migrena. Na szczęście można z nią skutecznie walczyć, dlatego też warto wiedzieć jak ją rozpoznać.

17.07.2017
0
ilustracja do artykułu Nigdy więcej skórki pomarańczowej czyli jak się pozbyć cellulitu?

Chcąc pozbyć się cellulitu musisz działać systematycznie i zdecydowanie. Możesz z nim walczyć stosując dietę i ruch, masaż antycellulitowy czy kremy na cellulit. Najskuteczniejsze są jednak profesjonalne zabiegi.

13.07.2017
0
ilustracja do artykułu Ejaculatio praecox – przedwczesny wytrysk.

Ejaculatio praecox (EP – przedwczesny wytrysk) jest najczęstszym zaburzeniem seksualnym u mężczyzn. Dotyczy aż około 20-25% (!) mężczyzn na świecie i stanowi jeden z najczęstszych powodów problemów w związkach homo i heteroseksualnych.

01.03.2017
0
ilustracja do artykułu Cukrzyca i zaburzenia erekcji. Impotencja u diabetyków.

Najczęstszym powikłaniem w sferze seksualnej u Pacjentów z cukrzycą są zaburzenia erekcji (ED – erectiledysfunction).

01.03.2017
0
ilustracja do artykułu Wyrzuty sumienia z powodu przejedzenia...po tłustym czwartku.

Luty to zwykle miesiąc tłustej rozpusty. Gdy czytacie ten artykuł, cukiernicy z całą pewnością wykupili już zapasy taniego oleju do smażenia i dotarli do źródła najlepszego glutenu.

10.02.2017
0
ilustracja do artykułu Rak prostaty. Zaburzenia Erekcji i Nietrzymanie Moczu po Zabiegach Urologicznych.

Rak prostaty (rak gruczołu krokowego) jest jednym z najczęstszych guzów złośliwych u mężczyzn. Głόwnie dotyka on mężczyzn po 50. roku życia.

24.01.2017
0
ilustracja do artykułu 5 naturalnych antybiotyków, które nie wymagają recepty!

Sezon jesienny w pełni, lecz oprócz pogody niesie on za sobą przeziębienia. Niestety antybiotyki nadal są jednym z najczęściej przepisywanych leków na różne dolegliwości.

30.11.2016
0
ilustracja do artykułu Zabawa w zmianę nawyków.

Tradycyjne podejście do odchudzania zakłada: mniej jeść – więcej się ruszać. I generalnie, właściwie dla wszystkich jest oczywiste, że nie da się schudnąć bez diety i ruchu…

18.11.2016
0
ilustracja do artykułu Październik miesiącem walki z rakiem piersi!

Rocznie na raka piersi w Polsce umiera około 5 tysięcy kobiet. Część z nich to młode, mające przed sobą całe życie osoby. Warto więc pamiętać, że wczesne wykrycie raka piersi może zwiększyć szanse na szczęśliwe życie.

17.10.2016
0