Medycyna estetyczna - Dla kogo i dlaczego?

23.11.2015
3
Medycyna estetyczna - Dla kogo i dlaczego?
Większość z nas każdego dnia chce dobrze wyglądać, dążymy zatem do poprawy naszego wyglądu i zdrowia, w związku z tym korzystamy z usług medycyny estetycznej.

Czy używki mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm?

Dzisiejsza medycyna oferuje szereg różnych zabiegów związanych z twarzą, dłońmi czy też jędrnym ciałem. Jednak za nim dojdzie do takich zabiegów lekarz specjalista musi przeprowadzić szereg badań, dzięki którym stwierdzi czy w organizmie pacjenta nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu. Niekiedy nawet złe odżywianie czy też stosowanie różnego rodzaju używek typu papierosy może wykluczyć operacje. Nikotyna ma negatywny wpływ na nasze całe ciało ponieważ uszkadza naczynia krwionośne. Dużo pacjentów przyjmuje leki na stałe, które również mogą dyskwalifikować pacjenta. Nie oznacza to jednoznacznie, że pacjent może zapomnieć na zawsze o operacji plastycznej. Lekarze wówczas często przekładają termin operacji na późniejszy termin oraz dają wskazówki w jaki sposób pacjent musi zmienić swoje życie np. poprzez wprowadzenie zdrowej diety lub aktywności fizycznej czy też odstawienie papierosów i alkoholu.

Jak rozsądnie rozpocząć rozmowę z lekarzem medycyny estetycznej?

Wiele kobiet, które zgłaszając się na wstępną rozmowę kwalifikującą do operacji plastycznej nie zastanawia się czy przebyte choroby oraz stan zdrowia ma wpływ na operacje. Myślą też, że jeśli ukryją jakąś chorobę to będą miały większą szanse na operacje. Pacjentki nie mają nawet świadomości jak ważne jest aby przedstawić lekarzowi całą historię swoich chorób przebytych. Trafną decyzją jest konsultacja lekarza prowadzącego pacjentkę z lekarzem medycyny estetycznej, ponieważ  wiele zabiegów takich jak korekcja owalu twarzy czy też likwidacja zmarszczek są operacjami mocno ingerującymi w nasze ciało. W przypadku ukrycia przewlekłych chorób po operacji mogą nastąpić różne komplikacje. Dlatego pamiętajmy aby zawsze na konsultację zabierać całą dokumentację medyczną oraz listę leków, które przyjmujemy. Wówczas wyeliminujemy ryzyko negatywnego odbicia się zabiegu na naszym zdrowiu. 

Leki a operacje medycyny estetycznej.

Jest kilka leków, które zawierają szkodliwe składniki, które podczas operacji mogą spowodować poważne krwawienie i takim specyfikiem jest czosnek ,który bardzo często przyjmujemy podczas przeziębień. Innym składnikiem leku jest kwas acetylosalicylowy, który powoduje krzepnięcie krwi a jest on stosowany w różnych chorobach związanych z sercem. Wszystkie leki zarówno te zapisywane na receptę jak i te bez recepty powinniśmy przedstawić lekarzowi przed zabiegiem, ponieważ w trakcie zabiegu może być już za późno i może dojść do poważnych konsekwencji.

Jest też grupa leków, których odstawienie nie spowoduje żadnych znaczących zmian w organizmie. Po takim odstawieniu będziemy mogli bez problemu zgłosić się na zabieg. Jednak należy pamiętać, że osoby które chorują przewlekle mają okres zaostrzenia jak i utajenia choroby. Dlatego warto skorzystać z zabiegu w okresie kiedy choroba jest w niskim stadium, wtedy istnieje mniejsze ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Rola specjalisty medycyny estetycznej.

Chęć zmiany wyglądu, odmłodzenia i upiększenia swojego ciała to dziś marzenie wielu ludzi. Nie zawsze jednak w 100 procentach możliwe do zrealizowania. Można być jednak pewnym, że lekarz medycyny estetycznej dobierze realny i przede wszystkim bezpieczny dla pacjenta zabieg. Takie jest bowiem jego zadanie i najważniejsza rola. 

Komentarze

evi 24.11.2015, 08:39

Rewelacyjny artukuł...warto przeczytać..polecam..

Niki S 24.11.2015, 21:12

Jakiś czas temu robiałm sobie zabieg estetyczny na który sporo się naczekałam. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie byłam w trakcie przyjmowania dość mocnych leków, powiedziałam o tym lekarzowi a on przełożył zabieg na inny termin. Na poczatku byłam poirytowana, że muszę czekać jeszcze półtora miesiąca - nikt nie lubi czekać wiadomo. Teraz wiem, że mój lekarz podjął dobra decyzję bo wszystko udało się w 100%, kto wie co byłoby gdybym ukryła przyjmowanie leków i doszłoby do powikłań.

Kasiula89 25.11.2015, 13:45

Wybieram się na wizytę w najbliższym czasie- dzięki za wskazówki :) Ile bym dała żeby wyglądać tak ładnie jak Pani na zdjęciu

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ilustracja do artykułu Nigdy więcej skórki pomarańczowej czyli jak się pozbyć cellulitu?

Chcąc pozbyć się cellulitu musisz działać systematycznie i zdecydowanie. Możesz z nim walczyć stosując dietę i ruch, masaż antycellulitowy czy kremy na cellulit. Najskuteczniejsze są jednak profesjonalne zabiegi.

13.07.2017
0
ilustracja do artykułu Komórki macierzyste czyli medycyna regeneracyjna.

Medycyna regeneracja jest bardzo nowoczesną metodą. Niektóre tkanki w organizmie ludzkim regenerują się bardo długo. Poprzez co rośnie zapotrzebowanie na organy do przeszczepów.

18.01.2016
0
ilustracja do artykułu Cellulit, rozstępy? Jak się pozbyć?

Wiotka, rozciągnięta skóra, cellulit, rozstępy, obrzęki, nadmiar tkanki tłuszczowej? -te mankamenty są zmorą nie tylko osób w wieku średnim, pań po ciąży, czy zabiegach chirurgicznego odsysania tkanki tłuszczowej, ale nawet młodziutkich dziewcząt.

09.02.2015
0