Czy używki mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm?
Dzisiejsza medycyna oferuje szereg różnych zabiegów związanych z twarzą, dłońmi czy też jędrnym ciałem. Jednak za nim dojdzie do takich zabiegów lekarz specjalista musi przeprowadzić szereg badań, dzięki którym stwierdzi czy w organizmie pacjenta nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu. Niekiedy nawet złe odżywianie czy też stosowanie różnego rodzaju używek typu papierosy może wykluczyć operacje. Nikotyna ma negatywny wpływ na nasze całe ciało ponieważ uszkadza naczynia krwionośne. Dużo pacjentów przyjmuje leki na stałe, które również mogą dyskwalifikować pacjenta. Nie oznacza to jednoznacznie, że pacjent może zapomnieć na zawsze o operacji plastycznej. Lekarze wówczas często przekładają termin operacji na późniejszy termin oraz dają wskazówki w jaki sposób pacjent musi zmienić swoje życie np. poprzez wprowadzenie zdrowej diety lub aktywności fizycznej czy też odstawienie papierosów i alkoholu.
Jak rozsądnie rozpocząć rozmowę z lekarzem medycyny estetycznej?
Wiele kobiet, które zgłaszając się na wstępną rozmowę kwalifikującą do operacji plastycznej nie zastanawia się czy przebyte choroby oraz stan zdrowia ma wpływ na operacje. Myślą też, że jeśli ukryją jakąś chorobę to będą miały większą szanse na operacje. Pacjentki nie mają nawet świadomości jak ważne jest aby przedstawić lekarzowi całą historię swoich chorób przebytych. Trafną decyzją jest konsultacja lekarza prowadzącego pacjentkę z lekarzem medycyny estetycznej, ponieważ wiele zabiegów takich jak korekcja owalu twarzy czy też likwidacja zmarszczek są operacjami mocno ingerującymi w nasze ciało. W przypadku ukrycia przewlekłych chorób po operacji mogą nastąpić różne komplikacje. Dlatego pamiętajmy aby zawsze na konsultację zabierać całą dokumentację medyczną oraz listę leków, które przyjmujemy. Wówczas wyeliminujemy ryzyko negatywnego odbicia się zabiegu na naszym zdrowiu.
Leki a operacje medycyny estetycznej.
Jest kilka leków, które zawierają szkodliwe składniki, które podczas operacji mogą spowodować poważne krwawienie i takim specyfikiem jest czosnek ,który bardzo często przyjmujemy podczas przeziębień. Innym składnikiem leku jest kwas acetylosalicylowy, który powoduje krzepnięcie krwi a jest on stosowany w różnych chorobach związanych z sercem. Wszystkie leki zarówno te zapisywane na receptę jak i te bez recepty powinniśmy przedstawić lekarzowi przed zabiegiem, ponieważ w trakcie zabiegu może być już za późno i może dojść do poważnych konsekwencji.
Jest też grupa leków, których odstawienie nie spowoduje żadnych znaczących zmian w organizmie. Po takim odstawieniu będziemy mogli bez problemu zgłosić się na zabieg. Jednak należy pamiętać, że osoby które chorują przewlekle mają okres zaostrzenia jak i utajenia choroby. Dlatego warto skorzystać z zabiegu w okresie kiedy choroba jest w niskim stadium, wtedy istnieje mniejsze ryzyko powikłań pooperacyjnych.
Rola specjalisty medycyny estetycznej.
Chęć zmiany wyglądu, odmłodzenia i upiększenia swojego ciała to dziś marzenie wielu ludzi. Nie zawsze jednak w 100 procentach możliwe do zrealizowania. Można być jednak pewnym, że lekarz medycyny estetycznej dobierze realny i przede wszystkim bezpieczny dla pacjenta zabieg. Takie jest bowiem jego zadanie i najważniejsza rola.
evi 24.11.2015, 08:39