Waginoplastyka a może powiększanie punktu G...ginekologia estetyczna coraz popularniejsza

07.01.2016
0
Waginoplastyka a może powiększanie punktu G...ginekologia estetyczna coraz popularniejsza
Ginekologia estetyczna jest nowoczesną dziedziną medycyny skierowaną do pacjentek w każdym wieku, zwłaszcza tych, które urodziły już dziecko.

Metod jest wiele, wśród nich wyróżniamy te mało inwazyjne jak i te związane z interwencją chirurgiczną. Dobierane są indywidualnie do każdej pacjentki a łączy je jedna najważniejsza rzecz - poprawiają zdrowie i samopoczucie pacjentek.

Często mówiąc o ginekologii estetycznej mówimy również, że to ginekologia plastyczna. Szybko się rozwija i dysponuje szerokim wachlarzem zabiegów. Dzięki takiej medycynie możemy skutecznie poprawić funkcjonowanie narządów płciowych oraz podnieść satysfakcję z życia intymnego. 

Wyróżniamy kilka grup pacjentek, które zgłaszają się do lekarza ginekologii estetycznej. Są takie które mają wrodzoną nieprawidłową budowę narządów płciowych jak również takie w przypadku których do zmian doszło poprzez wszelkiego rodzaju urazy. Wyróżniamy też takie, które np. chcą powiększyć sobie punkt G aby zwiększyć doznania. Zdarzają się również panie, które marzą o rekonstrukcji błony dziewiczej.

Jakie zabiegi 

Ginekologia estetyczna wyróżnia kilka metod, które szybko poprawią wygląd miejsc intymnych kobiet. Do tych mało inwazyjnych zaliczamy takie gdzie wykorzystuje się kwas hialuronowy lub własna tkankę pochodzącą z okolic brzucha czy też ud. Dzięki tej metodzie można zwiększyć punkt G oraz poprawić jędrność warg. Inną metodą mało inwazyjną jest odsysanie tkanki tłuszczowej z okolic narządów płciowych. Kolejną jest zastosowanie lasera, który przynosi ogromne korzyści. Dzięki laserowi możemy odmłodzić i zrewitalizować wargi sromowe, krocze czy też poprawić funkcję tkanek. Laser jest skuteczny również w przypadku usuwania kłykcin oraz przebarwień.

Natomiast ginekologia inwazyjna to taka gdzie stosuje się zabiegi chirurgiczne. Wśród których korekcie poddawane są wargi sromowe większe i mniejsze, plastyka krocza, pochwy oraz zabiegi korekcyjne łechtaczki. 

Wiele pacjentek jednak zapomina o tym, że tak jak i każdy zabieg również w przypadku ginekologii estetycznej istnieje ryzyko powikłań.

Poza tym jest też kilka przeciwwskazań do wykonania niektórych zabiegów. Są to pacjentki z aktywnymi chorobami zapalnymi i nowotworami. Często są też to przypadki zwyczajnie nierealnego wyglądu. Wśród kilku powikłań możemy wyróżnić te najczęstsze:

- krwawienie

- krwiaki

- stan zapalny

Ginekologii estetycznej nie powinniśmy traktować jako fanaberii. W dzisiejszych czasach korzysta z tej metody coraz więcej ludzi, jednak ciągle wzbudza ona wiele kontrowersji. Powinna być ona  traktowana jako sposób na zwiększenie komfortu psychicznego oraz poprawienie pewności siebie zarówno w życiu intymnym jak i tym codziennym. 

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ilustracja do artykułu Bolące piersi zmorą większości kobiet!

Aż 80% kobiet w różnym wieku skarży się na mastalgię. Co to takiego? Mastalgia to ból piersi występujący w różnych fazach życia kobiety.

29.03.2016
0
ilustracja do artykułu Jak radzić sobie z rwą kulszową w ciąży?

Rwa kulszowa to przypadłość ludzi w różnym wieku, różnej płci, dotykająca również kobiety w ciąży. Są one w grupie ryzyka ze względu na kilka zmian zachodzących w ich organizmie. Jakie to zmiany i jak zmniejszyć dolegliwości bólowe?

30.06.2016
0
ilustracja do artykułu Zakrzepica u kobiet w ciąży może być powodem poronień.

Zakrzepica jest zaburzeniem krzepliwości krwi w organizmie i jest chorobą bardzo trudną do zdiagnozowania, ponieważ często w początkowej fazie nie ma żadnych objawów.

11.02.2016
0