Dbaj o skórę codziennie!

05.02.2016
0
Dbaj o skórę codziennie!
Skóra to skomplikowany system chroniący nas nie tylko przed zimnem, czy promieniami słonecznymi, ale również przekaźnik informacji ze świata zewnętrznego.

Skóra ma bardzo dużo funkcji, dlatego należy o nią właściwie i regularnie dbać.

Naukowcy odkryli, że skóra odgrywa ogromną rolę w budowaniu pewności siebie każdego człowieka. Media coraz częściej kreują określony obraz „idealnego” ciała, a co za tym idzie również idealnego wyglądu skóry. W zależności od pochodzenia i miejsca zamieszkania człowieka istnieją różne podejścia co do wyglądu idealnej skóry od opalonej po bladą, od naturalnej po pokrytą zbyt dużą ilością kosmetyków. 

Tak, czy inaczej istnieje jeden wspólny mianownik, który pojawia się u większości kultur - problemy skórne. Jednym z najczęściej występujących dolegliwości jest nadmierne wysuszanie się skóry. Dotykające zarówno kobiet i mężczyzn. Szybka reakcja i domowe sposoby powinny pomóc w niewielkich problemach skórnych, jeżeli jednak jest już za późno - należy zgłosić się do dermatologa.

Wysuszona skóra może uwidaczniać się niemalże na każdej części ciała człowieka. Występuje zarówno z przyczyn zewnętrznych, jak na przykład: światła, temperatury powietrza, wilgotności; a także wewnętrznych: wiek, choroby, zaburzenia hormonalne, czynniki genetyczne. Istnieją również dowody na to, że ogromny wpływ na naszą skórę ma sposób odżywania. Zbyt niskie nawadnianie organizmu będzie skutkowało wysuszeniem, podobnie działa nadmierne wystawianie na promienie słoneczne. 

Dlaczego warto jak najszybciej zwalczyć nadmierne wysuszanie skóry? Głównym powodem jest nawarstwianie się niewyleczonego problemu. Początkowo pojawia się zwykłe swędzenie i złuszczanie się skóry, jednak po czasie pojawiają się rany, które ciężko się goją.

W jaki sposób dbać więc o skórę, aby była ona zdrowa i odpowiednio nawilżona? Oto kilka wskazówek, które pomogą w leczeniu i zapobieganiu wysuszania skóry:

1. Nie zapominaj o nawadnianiu organizmu.

2. Unikaj nadmiernego opalania.

3. Chroń skórę przed promieniowaniem UV.

4. Nie bierz zbyt długich kąpieli.

5. Wprowadź odpowiednią dietę.

6. Używaj dobrych i sprawdzonych kosmetyków.

7. Sprawdzaj stan skóry u dermatologa.

8. Reaguj jak najszybciej, jeżeli zobaczysz zmiany skórne.

Wygląd skóry jest w naszych rękach, to w jakim jest ona stanie będzie często świadczyło o nas samych. Powszechne powiedzenie, że jakim cię widzą, takim cię piszą w tym przypadku również się sprawdza. Pomijając kwestie estetyczne, warto pamiętać, że jej odpowiednie nawilżenie sprawi, że zacznie się ona starzeć wolniej. A co najważniejsze, zdrowa skóra to brak nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak swędzenie, czy pieczenie. 

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ilustracja do artykułu Łupież – przyczyny i leczenie.

Łupież jest wstydliwa oraz kłopotliwą dolegliwością i niestety dotyka wielu z nas. Jego skutki czyli białe płatki są zauważalne na prawie każdym kolorze ubrań zwłaszcza na tych czarnych.

28.07.2017
0
ilustracja do artykułu Sprawdzone sposoby na swędzenie po ugryzieniu komara!

Ugryzł nas komar, a na skórze w punkcie ugryzienia wyskoczył swędzący bąbel. Co zrobić aby załagodzić nieprzyjemne uczucie swędzenia? Jest na to kilka prostych sposobów.

02.06.2021
0
ilustracja do artykułu Dermatolog potrzebny od zaraz - czyli jak skutecznie leczyć trądzik!

Trądzik to przekleństwo wielu osób nie tylko młodych, ale i starszych. Pojawienie się trądziku na twarzy bardzo często zmienia życie każdego człowieka.

07.01.2016
0