• Warszawa
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Lublin
 • Katowice
 • + 10 km
 • + 20 km
 • + 50 km
 • + 100 km
 • + 200 km

Nigdy więcej skórki pomarańczowej czyli jak się pozbyć cellulitu?

13.07.2017 0 komentarzy
Nigdy więcej skórki pomarańczowej czyli jak się pozbyć cellulitu?
Chcąc pozbyć się cellulitu musisz działać systematycznie i zdecydowanie. Możesz z nim walczyć stosując dietę i ruch, masaż antycellulitowy czy kremy na cellulit. Najskuteczniejsze są jednak profesjonalne zabiegi.

Nie ma chyba kobiety która nie słyszała o cellulicie.  Niektóre nie doświadczają go nigdy, inne już w wieku młodzieńczym mają z nim styczność. Najnowsze badania pokazują jednak, że ponad 90 % kobiet z krajów cywilizowanych spotyka się z tym problemem. Wiek  czy tusza nie ma tu większego znaczenia ponieważ dotyka zarówno kobiet szczupłych jak i otyłych.  Tych po kilku porodach i w wieku nastoletnim.

Cellulit a tryb życia.

Nasze babki nie narzekały na cellulit. Dlaczego? Ponieważ prowadziły zupełnie inny tryb życia. Przede wszystkim zażywały więcej aktywności, często nie miały siedzącej pracy a taką, która zmuszała do ruchu. Nie korzystały również z wielu współczesnych leków czy wspomagaczy a także z antykoncepcji hormonalnej. Wyciągając odpowiednie wnioski – właściwa dieta w połączeniu ze sporą dawką ruchu i pielęgnacją jest w stanie powstrzymać cellulit w początkowej fazie a z pewnością zachamować rozwój pomarańczowej skórki. 

Jak się pozbyć cellulitu?

Sposobów walki z cellulitem jest wiele. Skuteczne są wtedy gdy stosuje się je systematycznie i jednocześnie. Sam krem na cellulit nie wystarczy niezależnie od tego ile kosztował. Ważna jest tu zmiana trybu życia i oczywiście wytrwałość. Nic nie stanie się odrazu. Rozwojowi skórki pomarańczowej sprzyja leniwe, pozbawione aktywności życie. Jeśli sporo czasu siedzisz przed laptopem a najlepszą metodą na zmęczenie i stres jest filiżanka kawy i słodycze, nie dziw się że twoja sylwetka nie wygląda tak pięknie i ponętnie jakbyś tego chciała.

Żeby wygrać walkę z cellulitem, należy walczyć na wielu frontach. Aktywność fizyczna, zmiana bądź wprowadzenie odpowiedniej diety oraz właściwa pielęgnacja, to te najważniejsze pola działania. Jeśli każdego dnia zaplanujesz czas na gimnastykę i spacer, jeśli przestaniesz się żywić byle czym i będziesz unikać fastfoodów, jeśli po kąpieli poświęcisz czas na wtarcie balsamu do ciała oraz automasaż – możesz liczyć na skuteczne efekty. Preparaty antycellulitowe wzmacniają skórę i działają na naczynia krwionośne obkurczając je. Należy je jednak stosować systematycznie tj. 2 razy dziennie intensywnie wcierając przez ok 2-3 minuty. Bardzo istotny jest też masaż, który działa na skórę drenująco czyli pobudza pracę komórek i krążenie krwi, wspomaga też odprowadzanie wody i limfy z tkanek.

Masaż – skuteczna metoda walki ze skórką pomarańczową.

Regularny masaż jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem. Miejsca nim dotknięte trzeba więc masować co najmniej raz dziennie, jak wcześniej pisaliśmy tuż po kąpieli albo np. pod prysznicem.

Oto recepta na regularny masaż i pielęgnację antycellulitową:

- Zaczynamy od prysznica – naprzemiennie ciepłego i zimnego. Zmiana temperatur poprawi krążenie krwi. Dodatkowo pod prysznicem szorstką gąbką robimy masaż, który pobudzi krążenie, zawsze kierując się w stronę serca. 

- 2-3 razy w tygodniu robimy peeling ciała, dzięki któremu wygładzimy naskórek a składniki aktywne kremu wnikną głębiej w skórę. Peeling należy dokładnie wcierać przez kilka minut.

- Energicznie wcieramy preparat antycellulitowy także przez kilka minut.

- Jeśli posiadasz skórkę naczynkową, unikaj preparatów rozgrzewających i tych zawierających ksantyny. Działają one rozkurczowo na naczynia krwionośne osłabiając ich ścianki.

Wcierając krem antycellulitowy stosujemy minidrenaż limfatyczny , zabieg ten przyspieszy pojawienie się efektów. Podnosimy więc nogę, opieramy ją nieco wyżej i zaczynamy:

Układamy dłonie na udzie po obu stronach kolana.

Umieszczamy kciuki na przedniej części uda.

Uciskając, przesuwamy szybko dłonie w górę uda, aż do pośladka. Powtarzamy 10 razy.

Układamy dłonie na i pod kolanem.

Uciskając, przesuwamy szybko dłonie w górę. Powtarzamy również 10 razy.

Profesjonalne zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej.

Jeśli domowe sposoby walki z cellulitem nie przynoszą pożądanych efektów, może to oznaczać, że cellulit jest w zaawansowanym stadium. W takim wypadku najlepiej udać się do jednego z gabinetów kosmetycznych bądź medycyny estetycznej. Zabiegi tam stosowane szybko poprawią elastyczność i gęstość tkanki a skóra będzie wyglądać o wiele lepiej. Należy jednak pamiętać, że zabiegi takie są dość kosztowne i należy je stosować w seriach. Oto zabiegi stosowane w gabinetach medycyny estetycznej:

- Endermologia – masaż specjalnymi wałkami. Zabieg działa przeciwobrzękowo i wzmacnia skórę.

- Masaż pompą próżniową (vacuum) – pobudza krążenie limfy, poprawia ukrwienie miejsc zajętych cellulitem. Stosowany na miejsca trudne do rozmasowania ręcznie.

- Ultradźwięki – przyspieszają redukcję tłuszczu w komórkach, zwiększają zwłóknienia. 

- Mezoterapia – wstrzykiwanie w skórę preparatów poprawiających przemianę materii w komórkach i napinającymi skórę. Dobre efekty tylko w połączeniu z masażem.

- Laser -  zwiększa gęstość kolagenu, skóra staje się lepiej napięta i zwarta.

- Body wrap, hannan-body, guam - zabiegi ujędrniające, dobre podczas odchudzania. Ciało jest smarowane preparatami silnie pobudzającymi krążenie i ciasno owijane folią. Przyspieszają spalanie tłuszczu, działają przeciwobrzękowo.

Bardzo ważne jest aby upewnić się czy dany zabieg nie ma przeciwskazań. Najczęściej są nimi: cukrzyca, epilepsja, nowotwory, ciąża, niewydolność nerek czy zapalenie żył. Wspomniane zabiegi nie są również wskazane przez co najmniej 3 miesiące po jakiejkolwiek operacji. 

Jeśli potrzebujesz konsultacji lekarskiej, zapisz się na wizytę:

Ostatnio dodane

Ostatnio komentowane

Podobne artykuły

Cellulit, rozstępy? Jak się pozbyć?

Cellulit, rozstępy? Jak się pozbyć?

09.02.2015 0 komentarzy

Wiotka, rozciągnięta skóra, cellulit, rozstępy, obrzęki, nadmiar tkanki tłuszczowej? -te mankamenty są zmorą nie tylko osób w wieku średnim, pań po ciąży, czy zabiegach chirurgicznego odsysania tkanki tłuszczowej, ale nawet młodziutkich dziewcząt.

Twoja lokalizacja: nieokreślona