• Warszawa
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Lublin
 • Katowice
 • + 10 km
 • + 20 km
 • + 50 km
 • + 100 km
 • + 200 km

Wybierasz się na masaż? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu.

02.09.2015 4 komentarzy
Wybierasz się na masaż? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu.
Masaż to cieszący się coraz większym powodzeniem zarówno u kobiet jak i mężczyzn zabieg nie tylko pomagający się odprężyć i odpocząć ale też jedna z metod wspomagająca leczenie wielu schorzeń.

Wybierając się na tego typu zabieg pamiętaj jednak aby się do niego właściwie przygotować. Na początek warto się zapoznać z całą grupą zabiegów gdzie masaż bądź jego elementy wystepują. Wyróżniamy zatem:

-       masaż specjalistyczny

-       zabiegi na ciało

-       praca z tkankami miękkimi

-       praca z ciałem

Uwagę warto zwrócić na masaż tajski z grupy technik wschodu. Jest to masaż całego ciała i w różnych pozycjach a swoją popularność zawdzięcza właściwościom łagodzącym ból, zmęczenie czy napięcie.

 

Cel masażu.

Kolejną istotną sprawą jest określenie celu masażu. Salon masażu o wysokim standardzie zapewni ci wnikliwe badanie preferencji i ewentualnych przeciwwskazań wykonania poszczególnych typów masażu. Istotne preferencje wykluczające taki zabieg to choroby skóry takie jak świeże rany czy wypryski, stany podgorączkowe, zapalenia stawów, czas menstruacji oraz wiele chorób wewnętrznych w tym choroby serca i układu nerwowego. W przypadku kobiet w ciąży bądź po porodzie nie ma takich przeciwwskazań, ponieważ stosowane są dla nich specjalne zabiegi ujędrniające oraz  techniki relaksacyjne. Kiedy masz już stuprocentową pewność, że masaż może być wykonany, dobrze zadbać o właściwe do niego przygotowanie.

 

Idealna pora na masaż?

Idealnej pory na zabieg masażu nie da bliżej się określić. Tym niemniej warto wystrzegać się pory wieczorowej pamiętaj, iż masaż cię pobudzi i możesz mieć kłopoty z zaśnięciem. Natomiast zabieg w godzinach porannych przed pracą może rozkojarzyć. Pamiętaj aby w dzień kiedy masaż ma się odbyć ograniczyć picie napojów zawierających kofeinę na przykład kawy – kofeina może bowiem utrudnić rozluźnienie się. Alkohol również nie jest wskazany – masaż ma na celu pozbycie się toksyn z organizmu. W ten dzień nie należy się też zbytnio objadać ale na godzinę przed zabiegiem warto zjeść lekki posiłek. Przed samym wyjściem pamietaj o prysznicu bądź kąpieli, zadbasz w ten sposób o czystą skórę a tym samym oczyścisz ciało z kosmetyków, balsamów czy makijażu. Zdejmij też biżuterię.

Przed samym zabiegiem rozbieramy się całkowicie i zakładamy bieliznę jednorazową.  Dobry salon masażu taką zapewnia, dzięki temu klient czuje się komfortowo. W wielu gabinetach stosuje się też zwiewne stroje.

 

Częstotliwość zabiegów.

Na pytanie jak często się masować nie ma wyczerpującej odpowiedzi. Biorąc pod uwagę różne techniki masażu, jego rodzaj a także części ciała poddane zabiegowi czy siłę i szybkość masowania ciężko jednoznacznie stwierdzić ile masaży możemy w danym czasie odbyć. Właściwie na masaż możesz chodzić codziennie ale przyjęte zostało, że po dziesięciu do piętnastu zabiegach z rzędu warto zrobić przerwę aby organizm właściwie reagował na bodźce.

Pamiętaj, że dobrze wykonany masaż to rewelacyjne rozwiązanie dla osób z problemami zdrowotnymi ale nie tylko. Celem masażu coraz częściej jest odnowa fizyczna i psychiczna, relaks czy odprężenie. Najstarsze techniki masażu warto wykorzystywać częściej.

Podobne artykuły

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach!

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach!

03.09.2015 5 komentarzy

Spora część z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele bakterii mieści się na naszym ciele. Drobnoustroje i bakterie znajdziemy na każdej części ciała, aczkolwiek najwięcej jest ich na naszych dłoniach.

Twoja lokalizacja: nieokreślona